Daniele Ganser’in Darbe Teşebbüsüyle Alakalı Yorumları

İsviçreli tarihçi olan Doktor Daniele Ganser’in darbe teşebbüsüyle alakalı yorumları; 1980 askeri darbesiyle, 15 Temmuz askeri darbe ve iç savaş girişimine ışık tutuyor ve darbelerin arkasında Amerikan gizli servisi olan CIA örgütünün güdümünde ki derin/paralel devletin bulunduğuna dikkat çekiyor.

Daniele Ganser’in bir doktora tezi vardır ve Türkçe dilinede çevrilmiştir. Eserin ismi, “Nato’nun Gizli Orduları” bu eseri her Türkiye evladının mutlaka okumasını tavsiye ediyorum. Bu kitap sadece bizim değil, Avrupa ve NATO tarihinin bilinmeyenlerinede ışık tutmaktadır.

Ek olarak

Şu bir gerçek ki genel adıyla Gladio, ülkemizde ki adıyla Kontrgerilla ya da bilinen ismiyle Ergenekon; nasıl Nato’nun gizli ordularından ise, aynı şekilde FETÖ yapılanmasıda Nato’nun gizli ordusu olan bir derin devlet ve aynı zamanda terör örgütüdür. Gladio ifşa olunca tüm NATO ülkelerinde tek tek misyonu sonlandırıldı. En sonda Türkiye’de Gladio’nun misyonu sonlandırılmıştı. Gladio’yu tasfiye eden ise ilginçtirki FETÖ yapılanmasıydı. Yani kısaca CIA, Glaio/Ergenekon deşifre olunca bu yapıyı tasfiye edip yerine FETÖ yapılanmasını getirmiştir.

FETÖ sadece CIA yapılanmasının maşası olmakla kalmamış, aynı zamanda Müslümanların birbirlerine olan bakış açılarında da olumsuz yönde değişikliklere sebep olmuştur. FETÖ bir dini cemaat hüviyetine bürünmüş olduğu için, FETÖ’nün hain darbe ve iç savaş teşebbüsünden sonra ülkede ki tüm Müslüman cemaatlere güvensizlik meydana gelmiştir. Bunu fırsat bilen bazı İslam düşmanı ve din tahrifçisi odaklar, oluşturdukları kara-gri propagandalarla cemaatlere iftira kampanyaları oluşturdular ve tüm cemaatlerin birer FETÖ olabileceği yönünde kampanyalar başlattılar.

Oysa ki böyle bir şey söz konusu olmadığı gibi 30-40 yıldır FETÖ’nün gerçek bir İslam cemaati olmadığı, CIA ve Vatikan güdümünde bir yapılanma olduğu yönünde tüm Müslüman cemaatler tarafından delilli ve teferruatlı ikazlar hem devlete, hemde millete yapılmıştı. O sebepten tüm Müslüman cemaatleri FETÖ ile aynı kefeye koyup sui zan yapmak adaletsizlik ve büyük bir vebal olacaktır. Elbette ki FETÖ gibi benzeri güçlü ama güçsüz İslam cemaati kisvesine bürünmüş yapılar mevcuttur. Mesela geçenlerde çökertilen Adnan Oktar suç örgütü buna bir örnektir. Biz önce Necip Fazıl Kısakürek’in Gençlik Hitabesinde ki tabiriyle, ak sütün içinde ak kılı fark edebilmeliyiz.

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir