Öyleyse Sizi AKP’den İstifaya Davet Ediyorum

Öyleyse Sizi AKP’den İstifaya Davet Ediyorum

Öyleyse Sizi AKP’den İstifaya Davet Ediyorum “Lanet, CHP’den olunca mı karşı durmak aklınıza geldi?” Diye sorarlar! CHP yönetimindeki ve CHP’nin kalesi olan İzmir Büyükşehir Belediyesinin “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” için hazırlattığı logoyu LGBTİ’nin amblemine benzeten ve meclis toplantılarında tepki gösteren AKP Meclis Üyeleri Dilek Yıldız Büyükdağ, Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul komisyondan istifa etmişler.

Yazılı bir açıklama yapan AKP Meclis Üyeleri Dilek Yıldız Büyükdağ, Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul; toplumsal hassasiyetlerin dikkate alınmaması ve değişiklik önerilerinin ısrarla karşılık bulmaması nedeniyle böyle bir karar aldıklarını duyurdu.

Aynı zamanda AKP Kadın Kolları İl Başkanlığını yürüten Meclis Üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ, toplumsal hassasiyetlerin, Türk milletinin manevi değer ve ahlak anlayışının hiçe sayıldığı bir uygulamanın, bir ayıbın parçası olamayacaklarını söyledi.

Böyle bir zaafiyetin ve yanlışın içinde olamazdık.

Bu nedenle de Meclis Üyesi arkadaşlarım Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul ile birlikte komisyon üyeliklerimizden istifa ettik.

“Kimsenin yaşam tarzına ve tercihlerine karışamayız. Ama bunun kamu kurumu eliyle özendirilmeye çalışılmasına karşı çıkarız.”

“Gerekli tavrı koymaya devam edeceğiz”

Yapılmak istenenin toplumsal sağlık ve huzuru tehdit eden aile kurumunu ve anne-baba-çocuk temelini sarsan yaşam şekillerini meşrulaştırmaya çalışmak olduğunu savunan Büyükdağ, bu duruma CHP dahil olmak üzere, tüm partilerin tabanlarından ve temsilcilerinden de tepkiler geldiğini öne sürdü.

Büyükdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Ak Parti Grubu olarak başından bu yana yapılmak isteneni gördük. Çok geçmeden Sayın Soyer’in bu güruhun sözde onur yürüyüşlerine destek vermeside bizi doğruladı. Bu türlü yaşam şekillerini çarpık eğilimleri normalleştirmeye çalışmak, çözüm bekleyen bir sorunun da üstünü örtmek anlamına geliyor.”

Yaptıkları açıklamanın bir cümlesine dikkat çekmek istiyorum:

“Bunun kamu kurumu eliyle özendirilmeye çalışılmasına karşı çıkarız!”

O zaman sizlere soruyorum:

Bu LGBT’liler Türkiye’de ilk defa sizin iktidarınızda 2003 yılında yürüyüş yapmadılar mı? Hatta o gün 20 kişi ile yapılan eyleme karşı çıkılmadı ve daha sonra muhtelif zamanlarda on binlerce hatta yüz binlerce kişi bu yürüyüşlere devam ettiler ve her senede devam ediyorlar. Türkiye’de ilk defa AKP iktidarında 2005 yılında bunlar ilk derneklerini açıp meşruiyet kazandırılmadı mı?

Peki buna müsade eden iktidarın üyesi olarak siz neden hala o partidesiniz?

İşinize geleni görmek işinize gelmeyeni görmemek olur mu?

Hatta ve hatta bu ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi) lanetini İstanbul Sözleşmesi ile sizin partiniz bu ülkeye getirmedi mi?

Size tavsiyem partinizden acilen istifa ediniz!

Aksi halde size denecek tek söz: “Samimi değilsiniz!” olacaktır!

Yazan - Davut Gazi Toklu

Avatar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir