Ayasofya Caminde Bale Pozu Rezaleti

Ayasofya Caminde Bale Pozu Rezaleti

Ülkemizde Ayasofya Caminde bale pozu rezaleti yaşanmadığı kalmıştı, nihayet o da yaşandı. Ekseri kahiri Müslüman olduğu iddia edilen ve İslam’ın, İslam Dünyasının son kalesi olduğu edilen; Özüne döndüğü iddia edilen Türkiye’de dün bir skandal yaşandı haliylede sosyal medya bu skandalla çalkalanıyor. Ancak sosyal medyayı bu skandalla çalkalayan bu millet değil, bu milletin içinde ki Müslüman bir azınlık! Dikkat edin Müslümanlar içinde Müslüman bir azınlık! Çünkü bu milletin ekseri kahiri ne yazık ki dini ve milli değerleri bilmiyor ve ne yazık ki manevi değerlerden yoksun. Bu sebepten ötürü milletin içinde dini ve milli değerlere sahip küçük azınlık var. Bu azınlığında sesi zaten fazla çıkamıyor.

Dün yaşanan skandal, Leyla Alaton’un sosyal medyada paylaştığı bu milletin utanması gereken bir fotoğraftır. Genç bir bayan Ayasofya Cami içinde bir bale hareketi olan “spagat” pozu verip fotoğraf çekilmiştir. Leyla Alaton’da bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşmıştır. Tabi gelen tepkiler üzerine fotoğrafı hemen kaldırmış ve üzgün olduğunu belirten bir paylaşım yapmıştır. Şimdi asıl suç kimdedir? Hırsızda mı yoksa ev sahibinde midir?

Tabi gelen tepkiler üzerine Kültür ve Turizm Bakan’ı sadece olayı kınamakla yetinmiştir. Ayasofya Müzesi yetkilileri ise konuyla ilgili inceleme başlattıklarını söylemiştir. Tabi ki yapılan bu büyük yanlış, yapanların yanına kâr olarak kalacaktır. Kimse hesap sorulacağını zannetmesin. Bizim daha İslam’ın en önemli dördüncü mescidi olan Ayasofya Cami’ne zerre kadar hayrımız yok, kalkıp bir gece ansızın Kudüs’e girip sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılacağımızı iddia ediyoruz! Ülkemizin liderlerinin en büyük derdi İslam ve İslam Dünyası gibi gözükürken, ne hikmetse Ayasofya Cami halen müze olarak garip bir halde durmaktadır.

Kim bilir! Belki de memleketimizin başına gelen her şeyin sebebi, Ayasofya Cami’nin halen ibadete açılmamış olmasıdır. Ayrıca sosyal medya aracılığı ile ifşa olan sadece bir fotoğraf. Bu güne kadar belki ifşa olmayan ne utanç verici şeyler yaşanmıştır güzelim Ayasofya Caminde!

Sultan Fatihin Emaneti Ayasofya

Bu milletin her ferdinin kendisine şunu sorması gerekiyor. Acaba Koca Sultan Fatih Mehmet Han şu manzarayı görseydi tepkisi ne olurdu?

Bu millet ayrıca yine sormalı kendine. Ayasofya Cami’ni ibadete açmaktan bile aciz bir iktidar, sizce Siyonist İsrail ve kölesi Batı Dünyası için ne kadar tehdit olabilir? İslam Dünyası için ne kadar umut olabilir?

Millet olarak halen narkozun etkisindeyiz ve gün geçtikçe daha da asimile olmaktayız. Başımıza daha halen ciddi bir musibet gelmemiştir. Ama bilmeliyiz ki; belanın en şiddetli olanı, en geç gelenidir.

Bu ve benzeri utanç verici hadiselerin tek sorumlusu sadece iktidar değildir. En büyük sorumlusu iktidar olmakla birlikte, bu milletin bütün Müslüman fertleri olarak hepimiz sorumluyuz. Çünkü bizden kimse korkmuyor ve çekinmiyor! Ayasofya Müze olarak kaldığı sürece Müslüman olmayan cenabet ve necaset hükmünde ki kefereler Ayasofya’ya girecekler, açık, mini etekli bayanlar Ayasofya’nın maneviyatını kirletmeye devam edecekler, böyle densiz ve ahlaksızlarda bale, dans pozları vermeye devam edecekler!

Ayasofya Cami müze olarak kaldığı sürece bu millet asla maddi ve manevi olarak dirilişe geçemez, iç dış düşmanlara karşı ise asla muvaffak olamaz!

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir