Elektirik Şirketlerine 3 Milyar TL Pandemi Yardımı

Elektirik Şirketlerine 3 Milyar TL Pandemi Yardımı

Elektrik şirketlerine 3 Milyar TL Pandemi yardımı yapılacakmış. Üstelik bu yardım devlet tarafından değil millet tarafından yapılacak. İyide millet nasıl elektirik şirketlerine yardım yapacak diye sormayınız. Elektirik şirketlerine yapılacak olan bu yardım, milletin her ay kol gibi ödediği elektrik faturalarına yansıyacak. Yani bu durumda, elektirik şirketlerine devlet değil millet pandemi yardımı yapacak desek isabetli bir tespitte bulunmuş oluyoruz.

Ben merak ediyorum millet pandemi projesiyle inim inim inlerken nasıl oluyorda böyle kararlar alınıyor? Nasıl oluyorda insanların çoğu bunları görmüyor? Nasıl oluyorda görmezden geliyor? Nasıl oluyorda tepki göstermiyor?

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Sahipleri Kimler?

Elektirik Dağıtım Şirketleri için 3 Milyar TL pandemi yardımı yapılacağını ve üstelik bu yardımın milletin ödediği elektirik faturalarına yansıtılacağını öğrenince, hemen özelleştirme adı altında TEDAŞ bünyasındeki elektirik şirketlerin kimlere peşkeş çekildiğine baktım ve zerre miktar şaşırmadım. Buyurun hangi şirkete ne zaman TEDAŞ bünyesindeki elektirik şirketleri özelleştirme adı altında peşkeş çekilmiş görün.

BEDAŞ 2013 yılında Cengiz Holding ve Kolin İnşaata verilmiş. Toroslar EDAŞ, Başkent EDAŞ ve AYEDAŞ 2013 yılında Sabancı Holding ortaklığındaki Enerji SA’ya verilmiş. Dicle EDAŞ 2013 yılında EKSİM Holdinge verilmiş. Gediz EDAŞ 2013 yılında Bereket Holdinge verilmiş. Uludağ EDAŞ 2010 yılında Limak Holdinge verilmiş. Aydem EDAŞ 2008 yılında Bereket Holdinge verilmiş. MEDAŞ 2009 yılında Alarko Holding ve Cengiz İnşaata verilmiş. YEDAŞ 2010 yılında Çalık Holdinge verilmiş. SEDAŞ 2009 yılında AKÇEZ’e verilmiş. Akdeniz EDAŞ 2013 yılında Cengiz Holding ve Kolin İnşaata verilmiş. OEDAŞ 2010 yılında Zorlu Holdinge verilmiş. Aras EDAŞ 2013 yılında Kiler Holding ve Çalık Holdinge verilmiş. VEDAŞ 2013 yılında Türkerler Holdinge verilmiş. Çoruh EDAŞ 2010 yılında Kazancı Holdinge verilmiş. Fırat EDAŞ 2010 yılında Kazancı Holdinge verilmiş. AKEDAŞ 2013 yılında Kipaş, Arsan, İskur, Nazar Konsorsiyumuna verilmiş. Çamlıbel EDAŞ 2010 yılında Cengiz Holding ve Kolin İnşaata verilmiş. TREDAŞ 2011 yılında IC İçtaş’a verilmiş. KCETAŞ 1990 yılında Kayseri Belediyesi ve ortaklarına verilmiş.

2018 yılında Dünya Bankasının verilerine göre Kolin İnşaaat ve Cengiz Holding, 1990-2017 yılları arasında Dünya’da devletten en çok ihale alan şirketler arasında ilk sıralarda yer almıştır. Bu şirketler arasında Makyol İnşaat ve Kalyon İnşaat şirketleride vardır. Bunların hepside zaten iktidarın beslediği yandaş şirketler oluyorlar.

Sonuç

Lütfen aklınızı kullanın! Akıl var mantık var! Bu pandemi sürecinde millete göstermelik yardımlar hariç adam akıllı sosyal yardımda bulunmayan, pandemi gerekçesiyle kapatılan restorantlar ve kafeler başta olmak üzere kapalı oldukları dönemlerde bütün esnaflardan vergi almaya devam eden, saçma sapan pandemi tedbirlerine uymayan esnaflara, halka, yolda yürüyen insana, arabasını ve motorsitletini kullanan insana ceza kesmekle övünen devlet babamız, anavatanın bütün değerlerini peşkeş çektikleri yandaş şirketlere 3 Milyar TL’lik bir yardım yapacak ve üstüne yetmezmiş gibi, halkın aklıyla alay edercesine bu yardımı faturalara yansıtacak! Uyan Lebaleb Topluluğu uyan!

Aklınızı kullanmıyor musunuz? (Bakara Suresi, 44. Ayet)

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir