İstanbul Sözleşmesinin Günah Keçisi Kimdir?

İstanbul Sözleşmesinin Günah Keçisi Kimdir?

Çok merak ediyorum bu İstanbul Sözleşmesinin günah keçisi kimdir? Sanki bütün suçlu muhalefet kesimiymiş, Erdoğan’ın ve AKP’nin bu sözleşmede günah namına hiçbir payı yokmuş gibi algı oluşturuluyor. Bu ihanet sözleşmesinden Erdoğan kendini sıyırmaya çalışıyor. Trollerde zaten hem sözleşmeye karşı olduklarını söylüyorlar, hemde bu sözleşmeyi muhalif kesim desteklediği için, sözleşmeyi sanki sadece onlar bu ülkenin başına musallat etmiş gibi tavır takınıyorlar. Bu günahın sorumlularının ise muhalefet kesimi olduğunu söylüyorlar. AKP’yi her türlü günahtan azad eden bir takım anlamsız kimselerde, AKP ve Erdoğan’a toz kondurmuyorlar.

İstanbul Sözleşmesini Milletin Başına Kim Musallat Etti?

Öncelikle İstanbul Sözleşmesini milletin başına kim musallat etti? Sorusuna bir netlik getirmek gerekiyor. Bilinmelidir ki bu sözleşme, memleketin hayrına olan hiçbir konuda ittifak etmeyen bütün siyasi partilerin milletvekillerinin fikir birliği ile ve hepsinin onayıyla kabul edilmiştir. Yani İstanbul Sözleşmesinin günah keçisi kimdir? Sorusunun cevabı, iktidar ve muhalefet partilerine bağlı olan bütün millet vekilleridir. Yani güya milleti temsil ettiğine inanılan TBMM’nin bizatihi kendisidir. Devleti yöneten iktidar partisi olması sebebiyle AKP ve başındaki Erdoğan ise baş günah keçileridir.

Size daha vahim bir şeyde söyleyeyim! Bu sözleşmenin TBMM’de kabul edilmesi için İstanbul Sözleşmesini meclise sunan kişinin kim olduğunu biliyor musunuz? İstanbul Sözleşmesi Meclise Nasıl Teklif Edildi? yazısını tıklayarak, sözleşmeyi mecliste kimin teklif ettiğini öğrenebilirsiniz. İşbu sözleşme mecliste teklif edildikten sonra bütün milletvekilleri hiç itiraz etmeden oy birliği ile kabul ettiler. Sadece bir milletvekili çekimser oy kullandı. Dönemin cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve dönemin bakanları ise İstanbul Sözleşmesini onayladılar. O yüzden AKP ve Erdoğan bu işten kendisini sıyıramaz.

Resmi Gazeteden dileyen bakabilir. Ben Ekran resmini çekerek buradan sizlerle paylaşıyorum. Dileyenler linke tıklayarak resmi gazeteye ulaşabilirler. Görüldüğü üzere İstanbul Sözleşmesinin günah keçisi kimdir? Açıkça cevap ortada! O yüzden uyanık olalım! Algıların kölesi olmayalım!

İstanbul İhanet Sözleşmesinin oluşturduğu fitnelerin, mağduriyetlerin, adaletsizliklerin hesabını ahirette Erdoğan ve AKP başta olmak üzere hiçbir siyasi veremeyecektir.

Erdoğan’ı Kahraman Yaparlar

Bugün İstanbul Sözleşmesi ve meydana getirdiği olumsuzluklar sürekli gündemdedir. AKP’ninde, Erdoğan’ında bu sözleşmeyi kaldırma olasılığı vardır. Çünkü kendi oy kitlesi olan muhafazakar ve islami kesimin bugün en çok şiddetle karşı çıktığı meselenin başında İstanbul Sözleşmesi gelmektedir. 2023 seçimlerinde kazanma olasılığı gün geçtikçe azalan AKP ve Erdoğan ise, bu sözleşmeyi kaldırarak oy kitlesini korumak istemekte olabilirler. İstanbul Sözleşmesi kaldırıldığı zamanda trol orduları Erdoğan’ı kahraman yaparlar. Şimdiden söylüyorum kimse bu oyuna gelmesin.

İstanbul Sözleşmesini eğer iktidar olan AKP ve Erdoğan onaylamasaydı, bugün böyle bir bela ile uğraşıyor olur muyduk? Bu kadar mağduriyet yaşanıyor olur muydu? Kadına şiddeti önlemek adına, kadına pozitif ayrımcılık tanıyan ve bu suretle erkekleri mağdur eden, yuvaları yıkan, nesilleri helak eden sözleşmenin açtığı yaralardan dolayı AKP ve Erdoğan nasıl olur da sorumlu tutulmaz? Nasıl olur da onların bir suçu yokmuş gibi sadece muhalefete yüklenilir? Devleti yöneten Erdoğan ve AKP olduğu için, İstanbul Sözleşmesi‘nin en baş sorumlusu Erdoğan ve AKP’dir. Eğer onlar onay vermeseydi bu ihanet sözleşmesi bizim için şu an milli ve ahlaki bir tehdit olmazdı!

Hem İslam dinini kirli siyasetlerine alet edecekler, hemde İslam’a zıt olan ne kadar yasa varsa çıkaracaklar, ne kadar icraat varsa yapacaklar; birde üstüne kendilerinin bu işlerde ve bu işlerin doğurduğu olumsuzluklarda hiçbir sorumluluğu yokmuş gibi garip şekilde şikayetçi olacaklar ve muhalefeti suçlayacaklar! Yok öyle bir dünya!

Bu ülkede her türlü olumsuzlukların birinci sorumlusu Erdoğan ve AKP’dir! Çünkü devleti onlar yönetiyor! Onların onayı olmadan hiçbir kanun çıkamaz, hiçbir icraat gerçekleştirilemez!

Yazının amacı sadece İstanbul Sözleşmesinin günah keçisi kimdir? Sorusuna açıklık getirmek olduğu için bu kadarla iktifa ediyorum. Siyasilerin kendi kirli emelleri doğrultusunda oluşturdukları algıların esiri olmayalım. Hakikati görebilecek firasete her daim sahip olalım.

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir