Operasyona Verilen Destek Ak Partiye Değil Devletimizedir

Operasyona Verilen Destek Ak Partiye Değil Devletimizedir

Operasyona Verilen Destek Ak Partiye Değil Devletimizedir. Ülkelerin girdiği tüm savaşların öncesinde, esnasında ve sonrasında iyi ya da kötü siyasi sonuçları vardır. Bunu bilmeyen yoktur. Şu anda Suriye’de yapılan Barış Pınarı Harekâtı’nın da aslında bazı siyasi neticeleri oluyor.

Mesela Trump, yeniden ABD başkanı olmak için; Suriye’den çekilme, asker eksiltme veya silah göndermeme gibi söylemlerde bulunuyor. Çünkü halkına en başta seçilirken Suriye’den çekilme sözü vermişti. Eğer sözünde durmazsa, önümüzdeki seçimde kazanma şansı iyice azalacak.

Bilinmelidir ki, ülkemizde de buna benzer sonuçlar illaki olacaktır. Zafer elde edildiğinde Ak Parti, iktidar olarak mevcut reyini artıracak. Allah korusun zayiat, kayıplar ve kötü neticede ise iktidarını ve gelecek siyasi yaşantısını bitirecektir. Yapılan harekâtın sebebini iyi niyetle değerlendirirsek tabiki Kuzey Suriye’de YPG/PKK’nın bitirilmesi ülkemiz menfaatine olacaktır.

Lakin böyle bir harekât sonrasında kazanılacak muhtemel zaferden illaki mevcut iktidarda artı değer kazanacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, (niyet bakımından) umarım ki öyle değildir ama siyaseten kan kaybeden AK Parti’nin güçlenme hevesi de taşıyor olması (onlar için) olağan bir beklentidir. Ancak halkın bilinçli kesimi eminim ki bundan asla etkilenmeyecektir.

Ülke adına yapılan girişimin sonuna kadar verilen destek, sonunda da tebrik edilesi bir durumdur. (O ayrı!) Ancak bu durum Ak Parti’nin geçmişte yaptığı hataları, yanlış politikaları asla aklamaz, değiştirmez! Son açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği alt mesaj “devlet eşittir AKP” vurgusu asla kabul edilemez. Çünkü partiler gelip geçicidir. Devletimiz ise Allah’ın izniyle kıyamete kadar bâkîdir. Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Milletimizin her ferdini partimizin saflarına katılmaya davet ediyorum”

Nihayetinde eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu söyleminde askeri harekâttan istifade edip partisine üye toplama derdindeyse bu çok büyük bir talihsiz açıklamadır.

Yazan - Davut Gazi Toklu

Avatar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir