Ne Yapmış Bu Katar Emirinin Annesi Adam mı Öldürmüş Kardeşim?

Ne Yapmış Bu Katar Emirinin Annesi Adam mı Öldürmüş Kardeşim?

Ne Yapmış Bu Katar Emirinin Annesi Adam mı Öldürmüş Kardeşim? AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan; Katar Emirinin annesinin, Kanal İstanbul Projesi güzergahında 44 dönüm arazi almasını eleştirenleri acayip bir üslup ile tenkit etti.

Erdoğan konuşmasında:

“Katar Emirinin annesinin ülkemizde  gayrimenkul almasında yasal olarak hiçbir mani yok. George, Hans satın alsa sesiniz çıkmaz, neden Katar Emirinin annesi satın alınca ses çıkıyor? Ayrıca Katar Emirinin ülkemizde aldığı gayrimenkuller var” Diyerek kendini haklı çıkarmaya çalıştı!

Akabinde ise asgari ücretli çalışan emekçilere göz kırparak:

“Bizde iki tarafa gerekli jesti yaparız.” Demiştir.

17 Yıldır sanki George’a, Hans’a, Vladimir’a toprak satmamış; kimi zamanda menfaat uğruna peşkeş çekmemiş gibi konuşuyorsunuz Sayın Erdoğan!

Katar Emirinin anneciği tabiki ülkemizden arazi satın alabilir. Çünkü yasalarımız buna gayet müsait. Peki neden 80 dönümü, 80 bin tl etmeyen arazi satın almıyorda, tarihi rant projesinin güzergahında arazi alımı yapıyor?

George, Hans, fark etmez!

Zaten George’ye, Hans’a havaalanlarında 250 bin Dolar karşılığı vatandaşlık satışı yapan siz değil misiniz?

Memleketimizde yabancı yatırımcının, toprak alımını kısıtlayan herhangi bir yasa  yok. Sınır illeri olan Ege, Akdeniz ve ülkemizin cevher vaat eden toprakları hep yabancı yatırımcılar ve şirketlerin markajındadır.

Jeoloji uzmanlarının, hesap ve planlama uzmanlarının, şehir planlama uzmanlarının, mimarların şiddetle karşı çıkıp felaket olarak nitelendirdiği asrın rant projesi ise şimdiden rantçılara paylaşıldı bile!

500 Milyon Dolar uçağın karşılığı bu galiba?

Nasıl olsa karşılıklı hediyeleşmek sünnet değil mi?

Kanal İstanbul Projesi; cinayettir, talandır, asrın rant projesidir!

Katar Emirinin Annesine Bildirsek Şehidin Evini de Satın Alıp Ailesine Destek Olur mu?

Yandaki resme iyi bakınız lütfen!

Bu ülke vatandaşlarının iktidarı FETÖ’nün koynundan çekip aldığı 15 Temmuz sonrası şehit olan bir polisin babasına aittir. Hani 52 Milyon TL bağış toplamıştınız aileleri için sonra o malum 52 Milyon TL, nasıl olduysa buhar olmuştu!

Hani dişleri ağrısa yanlarında olacağınız 15 Temmuz şehitleri!

Hatırladınız mı?

İşte o şehitlerden birinin babası; şehit olan polis oğluna güvenip borçlanan, oğlunun şehadeti ile borcunu toparlayamayıp işleri bozulan, çalıştığı inşaatta iş kazası geçiren ve biriken borçları yüzünden evine haciz gelen ve valiliğin yardım etmediği şehit babası!

Acaba Katar Emirinin annesine bildirsek şehidin evini de satın alıp ailesine destek olur mu?

Yazan - Yusuf Yiğit

Avatar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir