İyi Parti Fetö Projesi mi? Yoksa Yerli ve Milli mi?

İyi Parti Fetö Projesi mi? Yoksa Yerli ve Milli mi?

AKP ve MHP cenahı, İyi Parti’nin kuruluşundan itibaren partinin bir FETÖ projesi olduğunu iddia ettiler. Lakin bunu delillendiremediler adli işlemde başlatamadılar. Zaten FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik adli işlem başlatılsa, sanırım AKP tarihe karışırdı. Herneyse! Düne kadar FETÖ’nün siyasi ayağı, FETÖ’nün siyasi uzantısı ve projesi olarak AKP cenahı tarafından sürekli algı bombardımanına maruz kalan İyi Parti, 7 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıkmalayla bir anda yerli ve milli oluverdi. AKP cenahının sıklıkla kullandığı tabirle soruyorum; “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?” İyi Parti Fetö Projesi mi? Yoksa Yerli ve Milli mi? Bir karar verin!

Bugüne kadar kendilerine en ufak muhalefet ve eleştirede bulanan herkese vatan haini, Amerikancı, PKK’lı ve FETÖ’cü gibi iftiralar atmaktan zerre utanmayan AKP cenahı, acaba Erdoğan’ın, İyi Parti’nin yerli ve milli olduğuna dair olan açıklamasına ne diyecektir? Yine Cumhur İttifakına dahil olan Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP cenahı ve özellikle, İyi Parti’yi sürekli olarak en çok FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla itham eden Devlet Bahçeli; ittifak halinde olduğu AKP’nin lideri ve ülkemizin cumhurbaşkanının bu açıklamasına ne diyecek? Mutlaka bir açıklama yapması şarttır! Zaten Erdoğan’ın, İyi Parti hakkında yerli ve milli açıklaması yapmasının sebebi, düne kadar kendi partisinden ayrılanların kurmuş olduğu İyi Parti’ye FETÖ’nün siyasi ayağı diyen Bahçeli’nin, bugüne kadar İyi Parti hakkında sanki hiç FETÖ’nün siyasi ayağı dememiş gibi Meral Akşener ve İyi Partiye; “Eve dön!” çağrısı yapmasından dolayıdır. Yahu adama sormazlar mı! Bugüne kadar sürekli İyi Parti hakkında FETÖ’nün siyasi ayağı iddialarında bulundun. Bugün nasıl oluyorda hiçbir şey olmamış gibi İyi Parti’yi cumhur ittifakına davet edebiliyorsun? Öncelikle attığı iftiralardan dolayı özür dilemesi gerekmez mi? Daha doğrusu en başta hiç iftira atmaması gerekmez miydi?

Bir insana veya bir topluluğa FETÖ’cü demek, ona vatan haini demektir. Onu vatana ihanetle suçlamak demektir. Dolayısıyla ben bir siyasi parti kursam ve bana PKK’nın veya FETÖ’nün siyasi ayağı, işbirlikçisi, Amerikanın kuklası gibi iftiralar atan hiçbir siyasi hareketle birlikte hareket etmem. Attıkları bu iftiraları ise asla unutmayıp, birgün iktidara geldiğimde bunun bedelini çok ciddi şekilde kendilerine ödetirim. Çünkü bizim vatan sevgimiz imandandır. Bir Müslümana ve Türke yapılabilecek en ağır iki iftira vardır. Bunlardan birisi münafıklık iftirası, diğeri ise vatan haini iftirasıdır. Dolayısıyla bir kimse birisine FETÖ’cü diyorsa bu iki iftirayı aynı anda atıyor demektir. Çünkü FETÖ hem münafık, hemde vatan haini olan bir yapılanmadır. Birisi size; siz FETÖ’cüsünüz, vatan hainisiniz, münafıksınız… dese ne hissedirsiniz?

AKP’nin trol cenahı bugün her ne kadar önüne gelene FETÖ’cü iftarası atma propagandasını hafifletmiş olsada, AKP’yi desteklemeyen ve muhalefet eden herkesi FETÖ ve PKK ile aynı kefeye sokmaktadır. Yani şuna inanıyorlar. Eğer Müslümansan ve vatanını seviyorsan Cumhur İttifakına dahil olacaksın. Yoksa münafık ve vatan hainisin! Bunu ispatlamama lüzum bile yok. AKP’yi koyu şekilde destekleyenlerin bu kafada olduğuna mutlaka herkes şahit olmuştur. Ülkenin geldiği nokta ne yazık ki budur.

Ancak İyi Parti’ye sanki hiç FETÖ’nün siyasi ayağı iftirası atılmamış gibi, bu iftirayı atan baş kişi olan MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün İyi Parti’yi cumhur ittifakına davet ediyor. AKP’nin sosyal medya tetikçileri ve medya silahşörleri ise sürekli AKP ve Erdoğan’a muhalefet eden bütün siyasi partiler hakkında FETÖ dosyaları hazırlıyor. İyi Parti hakkında da çokça FETÖ’nün siyasi uzantısı olduğuna dair dosyalar oluşturulup “FETÖ Gerçekleri” isimli web sitelerinde ve ilgili çok sayıda youtube ve televizyon kanallarında yayınladılar. Tüm bunlar sanki hiç olmamış gibi FETÖ’nün siyasi ayağı dedikleri İyi Parti’yi, cumhur ittifakına davet ediyorlar. Çok şaşırıyorum ve merak ediyorum. AKP ve Cumhur İttifakını destekleyen insanlar bu çelişkileri neden farkedemiyor? Anlam veremiyorum!

FETÖ’nün Siyasi Ayağının Araştırılması Neden Reddediliyor?

İyi Parti başta olmak üzere CHP ve hatta PKK Terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP bile, 15 Temmuz Darbe ve İç İşgal teşebbüsünden sonra TBMM’ne FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik komisyon kurulmasıyla alakalı en az 30 kez önerge vermişlerdir. Ancak bunların tamamı AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedilmiştir.

Ancak gariptir ki yeni kurulan bütün partiler ve mevcut muhalif partilerin hepsi FETÖ’cü veya FETÖ ile işbirliği içinde olduğu iddia edilirken, en çok FETÖ mağduru ve FETÖ’nün hedefinde olduğu iddia edilen AKP ve MHP, bu paralel devlet yapılanması olan terör örgütünün siyasi ayağının araştırılmasına engel oluyor! Kimbilir FETÖ çoktan darbe yaptı ve devletimiz onların elinde de, belki henüz kimse bunu farketmemiştir!

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir