AKP ILGA Örgütünü Desteklemedi mi?

AKP ILGA Örgütünü Desteklemedi mi?

Son zamanlar da AKP ‘yi destekleyenlerin, İstanbul Sözleşmesi konusunda muhalefete yüklendiğini şaşkınlıkla izliyorum. Bunlara, AKP ILGA Örgütünü Desteklemedi mi? Şeklinde bir soru sorsam, ILGA nedir? Bu ne anlatıyor? Diyecekler. Çünkü kendilerinde samimiyet yok, tutarlılık da yok. Eğer kötü bir cürmü AKP yapıyorsa kafalarını kuma gömerler. Ama muhalefet yapıyorsa, onları ve destekleyenlerini de yerin dibine sokarlar.

Sizler AKP’nin halen din davasında olduğu, vatan davasında olduğu zırvalarına inanıyor musunuz? Eğer inanıyorsanız vay sizin halinize! Neden hakikatları görmemekte ısrar ediyorsunuz?

Kabul edin artık! AKP, milletin dini ve milli duygularını sömüren ve bu şekilde güçlenen bir siyasi partidir. Din ve vatan gibi bir davası da yoktur. Kendini, sürekli yapmış olduğu propagandalarla öyle göstererek saf niyetli Müslümanları aldatmaktadır.

Bazı Müslüman kesimler, muhalefetin İstanbul Sözleşmesi vaatlerine horozlanıyorlar. Ancak evvela İstanbul Sözleşmesini başımıza bela eden AKP İktidarına horozlanmanız gerekmez mi? Çünkü İstanbul Sözleşmesi güya kalktı lakin enkazı halen duruyor.

İstanbul Sözleşmesinden Ayrılmak Yetmiyor! Başlıklı makalemi okumak için, başlığın üzerine tıklayınız.

Diğer yandan eşcinseller konusunda da muhalefete yüklenen şaşkınları anlamıyorum. Yahu bugün eşcinselliğin bu derece yayılmasının müsebbibi muhalefet mi? Onlara bugün kim sahip oldukları hakları verdi?

LGBT Topluluğunun Günah Keçisi Kimdir? Başlıklı makalemi okumak içinde başlığın üzerine tıklayınız.

LGBT Topluluğunun Günah Keçisi Kimdir? Makalemde, AKP İktidarı döneminde Eşcinsellere tanınan hakları ve imtiyazları yazdım. O makaleye ek olarak sonradan kazandıkları bir hakkı daha buraya yazayım. Artık cinsiyet değiştirmek isteyen vatandaşlar SGK kapsamında ücretsiz olarak cinsiyet değiştirebilecektir!

Muhalefete İstanbul Sözleşmesi ve Eşcinsellik üzerinden yüklenerek AKP partizanlığı yapan iki yüzlüler, neden bu ihanetleri ve yanlışları görmüyorlar? Kafalarını neden kuma gömüyorlar? Dertleri gerçekten Din ve Müslüman nesiller mi? Dertleri gerçekten vatan mı? Ben zerre kadar inanmıyorum!

ILGA Örgütü Nedir?

AKP ILGA Örgütünü Desteklemedi mi? Mevzuna girmeden evvel, bu örgütün ne olduğunu kısaca anlatayım. Çünkü ne olduğunu bilsinler ki utansınlar! Bu konularda ağızlarını açacak cesaretleri kalmasın!

ILGA, Eşcinsellerin uluslararası çatı örgütü olan İnternational Lesbian and Gay Association (Uluslararası Lezbiyen ve Gay Derneği) kısaltılmışıdır. Bu ILGA Örgütü, aynı zamanda 1993 yılına kadar bünyesinde, başta NAMBLA olmak üzere Pedofili örgütlerinide bünyesinde barındırıyordu.

Amerikalı Senatör Jesse Helms’in, ILGA Örgütünün, Pedofili örgütleriyle ilişkilerini ortaya çıkardı. Bunun üzerine BM harekete geçti ve ILGA örgütünün danışmanlık statüsünü askıya almak zorunda kaldı. Eğer Jesse Helms’in bu çalışması olmasaydı, ILGA Örgütü yüzden fazla ülkede BM danışmanlık statüsüyle çalışmalarına devam edecekti.

ILGA Örgütü danışmanlık statüsünü kaybettikten sonra Pedofilik örgütleri bünyesinden çıkardı. Ardından 2002 yılında tekrar BM’de danışmanlık statüsü için başvurdu. Ancak başvurusu reddedildi. Çünkü ILGA çatısı altında bulunan örgütler, pedofilik örgütlerle olan organik ilişkilerine halen devam ediyorlardı.

Örneğin Munih’te faaliyet gösteren ILGA çatısı altındaki ASE (Association for Sexual Equality) isimli örgüt, pedofili örgütü NAMBLA ile halen dayanışma içinde olduğunu açıklamıştı.

AKP İktidarı ILGA İçin Çekimser Oy!

ILGA, bünyesinden ASE örgütünüde çıkardıktan sonra 2006 yılında tekrar BM’de danışmanlık statüsü için başvuruda bulundu. Bu dönem aynı zamanda AKP İktidarının dördüncü yılı oluyor.

ILGA’nın bu başvurusunu; Çin, İran, Kamerun, Pakistan, Rusya, Senegal, Sudan, Zimbabwe ülkeleri 9 oy ile red verdiler. Ancak sadece iki ülke çekimser oy kullandı. Birincisi Hindistan ülkesidir. Bilin bakalım ikincisi kim? Doğru tahmin ettiniz! AKP İktidarındaki Türkiye! Neden red oyu vermediler? Üzerinde düşünülmeye değer bir konudur.

Acaba AKP’ye gönül vermiş olan, onun din ve vatan davasında olduğuna inanan kaç Müslüman bu hakikatten haberdar? Gerçi haberdar olsalarda onların gözleri görmez, kulakları işitmez olmuş!

NAMBLA Örgütü Nedir?

NAMBLA Örgütü, 1993 yılına kadar ILGA çatısı altında faaliyet gösteren en büyük Pedofilik Örgüttür. Günümüzde her ne kadar Pedofilik Örgütlerle Eşcinsel Örgütler güya birbirleriyle bağlarını koparmış gözükselerde, aslında birbirlerine etle tırnak gibi bağlılar. Zira görünen köy kılavuz istemez.

NAMBLA Örgütü, binlerce eşcinsel üyeye sahiptir. Küçük çocuklara cinsel sarkıntılığın legalleşmesi için çaba gösteren eşcinsel örgütüdür. Sloganı ise, 8 yaşından önce seks yap!” Şeklindedir.

Israrla AKP’yi destekleyenler kendilerine şu soruyu sormalıdırlar. Neden çekimser oy kullandılar?

Çekimser oy kullanmayı, ILGA örgütünü desteklemek olarak değerlendirmeme itiraz edebilirler. Ancak bende derim ki, açıkça onay vermeye cesaret edemeyip, Türkiye’de kamuoyunun tepkisinden çekindikleri için onay veremediler. Diğer yandan açıkça red oyu vermeye de gönülleri razı gelmedi. Bunun üzerine çekimser oy kullandılar.

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir