Diyanete Şaşırmıyorum

Diyanete Şaşırmıyorum

Diyanete şaşırmıyorum. İntihar hadiselerinin neye işaret ettiği ile alakalı internet de araştırma yapayım dedim karşıma Diyanet ’in İslam Ansiklopedisi sitesin de İntihar başlığı karşıma çıktı. “İntihar konusunun İslam nazarın da ki değerlendirme ve hükmü nedir?” Düşüncesi ile linke tıkladım başladım okumaya, ama karşıma ilk Yunan mitolojisinde intihar mevzu çıktı sonra devam ettim. Okumamın devamında Yahudilikte intihara bakış açısı çıktı. Yine sabırla okumaya devam ve bu sefer Hristiyanlıkta intihara bakış açısı çıktı karşıma. Sonra devam okumaya… Budizmde intihara bakış açısıda sıradaki paragrafta çıkar herhalde diye düşünmüşken şaşırdım! İslamda intiharın hükmüne geldi. Onuda okudum ve sonra intiharın psikolojik boyutu filan anlatıldı yazı bitti. Sonra beni aldı bir merak! İçimde kaldı! Yahu Yunan mitolojisinde, Yahudilikte ve Hristiyanlıkta intiharın hükmünü ele alıpta nasıl olurda Budizmi unutursunuz? Şimdi Budizmde intihara bakış açısı nedir? Şimdi çok merak ettim!

Bir kerede, hangi ayetin tefsirine baktığımı hatırlamıyorum, Diyanet tefsirine baktım resmi tefsir sitesinden. Ayetin tefsiri sanki Tevrat ve İncil tefsiri gibiydi! Tevrat ve İncilden çokça alıntılar yapılmıştı! Dinden çıkmaktan korktum daha o siteye girmemiştim!

Diyanet’e toz kondurmayanlar lütfen gözlerini açsınlar! Diyanet, gerçekten sapkın bir resmi kurumdur ve Kemalist, Laik düzenin koruyucusu olarak, İslam dinini kontrol altında tutmak adına kurulmuştur. Diyanet, Hiyanet kurumudur! Her türlü İslam dışı sapkın görüşü, bidat görüşü ve akımı bünyesinde barındırır. İmam Hatiplerde niçin Deizm ve Mezhepsizlik hortladı? İlahiyatlarda niçin Reformist (Reisin dediği “İslamın Güncellenmesi”) görüşler hakim?

Medeniyetler İttifakı

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde “Medeniyetler İttifakı” diye bir birim var. Bu birim, FETÖ’nün “Dinler Arası Diyalog” fitne projesinin devamı mahiyetindedir! Diyanet kaynaklarında ve tefsirinde; Hristiyanlık ve İncile, Yahudilik ve Tevrata çokça yer verilmesi, o kaynaklardan bilinçli ve maksatlı olarak alıntılar yapılmasıda bu sebeptendir!

Diyanetin başındaki şahsın kendisi zaten malumdur! Hristiyan olmak gibi bir düşüncesi olanlar, mutlaka Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kitaplarını alıp okumalıdır! Kitapları çok güzel yol göstericidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, kesinlikle İslamın emirlerini Müslümanlara aktarmaya çalışan veya bu yola namzet bir kurum değildir.

Ayrıca hiçkimse sorgulamıyor:

“Din ile devlet işlerinin birbirinden ayrı olduğu Laik bir rejimde, nasıl olurda Diyanet İşleri Başkanlığı diye bir kurum olabilir?”

Bunun cevabı kısa ve nettir:

“İslam dinini ve Müslümanları kontrol altında tutmak içindir!”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın itibarı, sanki İslam dininin itibarıymış gibi; Diyaneti savunanlar Diyanetin, İslam dininin inkişafının önündeki en büyük engellerden birisi olduğunu idrak etmelidirler!

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir