Transhümanizm Neden Ölümsüzlüğü Arzuluyor?

Transhümanizm Neden Ölümsüzlüğü Arzuluyor?

Transhümanizm Neden Ölümsüzlüğü Arzuluyor? Transhümanizm, bugün birçoklarımızın henüz yabancı olduğu bir kavramdır. Transhümanizm, Batı Felsefesi tarihinde ortaya çıkan Hümanizm ve Darwinizm akımlarımdan ilham almış olan bir ideolojidir. Fransız İhtilali, Rönesans ve Sanayileşmenin ardından bilim ve teknolojinin hızla gelişmesiyle Transhümanizm ideolojisi doğmuştur. Bu makalemde, Transhümanizm Neden Ölümsüzlüğü Arzuluyor? Sorusuna cevap vereceğim.

Transhümanizm Neden Ölümsüzlüğü Arıyor? Sorusuna cevap vermeden evvel, Transhümanizm ideolojinin özetle ne olduğunu ifade etmem gerekiyor. Transhümanizm ideolojisine göre insan fiziksel ve psikolojik olarak kusurludur. Fiziksel ve psikolojik olarak kusurlu olan insanı ise bilim ve teknolojinin gücüyle en kusursuz, en mükemmel hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Hatta insanın acı duymaktan, hastalıklardan, ölümden dahi arınmasını sağlamaktır. Yapay Zekanında gücünü kullanarak insanı adeta Tanrı ile eşitlemektir. Yani insanda tıpkı Tanrı gibi acı duymayacak, hastalanmayacak, unutmayacak, hesap vermeyecek, çok güçlü olacak ve ölmeyecek!

Böyle bir ideoloji ise ancak Dünya’ya aşırı hırsla bağlı olanların ve ölümü asla tatmak istemeyenlerin arzusu olsa gerektir. Bugün baktığımız zaman bütün felsefi akımların arkasında bir şekilde Yahudilerin olduğunu görüyoruz. İnşaAllah bu konuyla alakalı da bir makale ileride yazacağım. Ancak bugünkü konumuz Transhümanizm ideolojisidir.

Transhümanizm ideoloji bugün aslında resmen Deccal sistemin ideolojisidir ve Deccal’in en büyük yardımcıları da Yahudilerdir. Günümüzün ahir zaman olduğundan ise neredeyse hiç kimsenin zerre kadar bile şüphesi yok. Deccal’in zuhuru ise yakın gibi gözüküyor.

Dünya Hırsını ve Ölümsüzlüğü Neden Arzuluyorlar?

Transhümanizm Neden Ölümsüzlüğü Arzuluyor? Dünya hırsıyla ölümsüzlüğü bu kadar çok arzulamaların bunun için bu kadar çalışmalarının sebebi nedir? Dünya hayatı üzerine hem herkesten çok fazla hırslılar, hem de ölümsüzlüğü istiyorlar. Bakara Suresinin 96. Ayet-i Kerimesi bu konuda bize bakın ne diyor:

“Ey Resulüm! Yemin olsun ki sen, o Yahudileri dünya ve hayatı üzerine, insanlardan hatta müşriklerden bile daha fazla hırslı bulursun. Onlardan her biri bin sene yaşamak ister. Halbuki onların uzun yaşamaları, onları azaptan uzaklaştırmaz. Allah, onların bütün yaptılarını görmektedir.”

Eskiden simyacılık ile ölümsüzlüğü arayanlar, günümüzde bilim ve teknolojinin gücüyle ölümsüzlüğü arıyorlar. İşte Transhümanizm denen şey budur. Bu ideoloji, hiç şüphesiz ki Deccal ve Yahudilerin ideolojisidir. Dertleri ise insanları kusursuzlaştırmak ve ölümsüz yapmak değildir.

Onlar kendilerini bilim ve teknolojinin gücünü kullanarak fiziksel ve psikolojik olarak Tanrı ile eşit bir şekilde kusursuz yapmak ve ölümü yenmek istiyorlar. Ölümsüz olmak istiyorlar. İnsanları ise kendilerine köle yapmak istiyorlar.

Tüm bu amaçları için ise bilim ve teknolojinin gücünden faydalanıyorlar. Günümüzde buna modern kölelik ya da dijital kölelik diyebiliriz. İnsanlık şu anda o noktaya doğru gidiyor. Ancak Enfal Suresi 30. Ayet-i Kerimede, Allah Azze ve Celle buyuruyor ki:

“Allah tuzak kuranların (tuzakları bozanların) en hayırlısıdır!”

Amaçlarına Ulaşamayacaklar ve Hezimete Uğrayacaklar!

Onlar elbette ki ölümsüzlüğü bulamayacaklar. Fiziksel ve psikolojik olarak Tanrı ile eşitte olamayacaklar. Dolayısıyla insanları kendilerine köle de yapamayacaklar. Sahih-i Müslim‘de geçen bir hadisi şerifte Hatemül Enbiya olan Muhammed (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyuruyorlar:

“Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe Kıyamet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar galip gelerek Yahudileri öldürecekler. Öyle ki Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman! Ey Allah’ın kulu! Şu arkamdaki Yahudidir! Gel de öldür onu!’ Diye haber verecektir. Sadece Gargat Ağacı müstesna! Çünkü o, Yahudilerin ağacıdır.”

İşte sahih olan bu hadisi şeriften de anlaşılacağı üzere kendilerini Tanrı ile eşitlemeye çalışan ve üstün insan olup, insanlığın geri kalanına Tanrılıklarını ilan etmeye çalışan malum kavmin sonu bellidir.

Allah onları asla amaçlarına ulaştırmayacaktır. Onlara hezimeti, Müslümanların eliyle zafere en çok yaklaştıkları noktada yaşatacaktır biiznillah! Transhümanizm ideolojisi, açıkça Deccal ve Yahudi fitnesidir. Mutlak bir şekilde mağlup olmaya da mahkumdur. Elbetteki bir gün amaçladıkları ölümsüzlüğe ulaşacaklar. Ancak bu ölümsüzlük öldükten sonra Cehennem ateşinde olacaktır!

Tarihçi Yazar Serhat Arvas’ın yazmış olduğu, Dijital İşgal ve Transhümanizm isimli eseri mutlaka alıp okumanızı, imkanınız varsa üzerinde çalışmanızı ve çevrenizdeki insanlara okutmanızı tavsiye ediyorum.

Kitabı satın almak için, kitabın isminin üzerine tıklayarak Kitap Yurdu sitesinden satın alabilirsiniz. Eğer kitap stokta yoksa bile, gelince haber ver butonuna basınız. Böylece kitap geldiği zaman anında haberiniz olacaktır. Cenab-ı Allah, Deccal fitnesinden tüm Müslümanları muhafaza etsin!

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir