AKP'ye Artan Hasımlığın Sebebi Nedir?

AKP’ye Artan Hasımlığın Sebebi Nedir?

Halk nezdinde AKP’ye Artan Hasımlığın Sebebi Nedir? Bu makalemde buna değineceğim. Biz Erdoğan ve AKP’ye şiddetli bir şekilde muhalefet ettiğimiz için zaman zaman bazı Ak Trol partizanlar; “Nedir bu Erdoğan ve AKP düşmanlığı?” Diyorlar. Bunu bir hadisi şerif ile açıklayacağım. Resulullah Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) bir hadisi şerifinde:

“Bir kimse halk kızdığı halde Allah rızasını isterse, Allah ondan razı olur; Sonra da halkı ondan razı eder. Kim de Allah’ı gadab ettirerek halkın rızasını isterse, Allah ona gadab eder ve halkı da ona hasım kılar.” (Ramuz El Hadis)

Bu hadisi şerif aslında her şeyi özetlemiyor mu? Erdoğan ve AKP, 20 yıllık iktidarları boyunca halk kızdığı halde Allah’ın rızasını mı istedi? Yoksa Allah’ı gadab ettirerek halkın rızasını mı istedi? Bunu aslında ciddi bir şekilde masaya yatırmamız gerekiyor.

Bu konuyu masaya yatırdığımız zaman ise, güneş gibi parlak bir şekilde ortaya çıkıyor ki, Erdoğan ve AKP iktidarı, 20 yıllık iktidarları boyunca halk kızdığı halde Allah’ın rızasını kazanacak değil, halkın rızasını kazanmak için Allah’ı gadab ettirecek işler icra etmiştir.

Erdoğan ve AKP iktidarı, halkın rızasını kazanmak için Allah’ı gadab ettirecek işler etmiştir. Allah’ın gadabını üzerine çektiği gibi maksadı olan halkın rızasını da kazanamamıştır. Üstüne birde halkın hasımlığını kazanmaktadır. Allah’ın gadabını üzerine çekecek ne gibi icraatler gerçekleştirdiler? Buyurun Erdoğan ve AKP iktidarının günah galerisinde bir göz atalım isterseniz?

Dini siyasete eden Siyasal İslamcı AKP İktidarının 20 yıllık iktidarlıkları boyunca sadece İslam dini üzerinden seçmen halkın dini duygularınını sömürdüklerini görüyoruz. Bir yandan İslam dininden bahsediyorlar, diğer yandan Gayri İslami icraatleri tek tek uygulamaya sokuyorlar. Bunların hepsini yazmaya kalksak yazı çok uzun olur. O yüzden ben önemli gördüğüm başlıca birkaç tanesini yazacağım.

AKP İktidarının Günah Galerisi

AKP İktidarının, Allah’ın gadabına sebep olacak en büyük icraatinin İstanbul Sözleşmesini imzalaması ve bu sözleşme kapsamında 6284 sayılı kanunu yürürlüğe sokması olmuştur. Bu Sözleşme her ne kadar Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile fesih edilmiş olsa bile, kanun halen yürürlüktedir. 6284 sayılı kanun sebebiyle çok sayıda aile yıkılmış ya da yıkılma noktasına gelmiştir.

İblis bile gün sonunda bütün şeytanları toplar ve onlara, “Bugün insanlara ne günahlar işlettiniz?” Diye sorar. Eğer şeytanlardan birisi,  “Ben bugün bir aileyi yıktım. Karı ve kocanın ayrılmasını sağladım.” Derse, o gün tahtını o şeytana verir. Yani şeytanların bile en çok övündüğü eylemlerden olan yuva yıkma işini AKP İktidarı, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı kanunla sağlamıştır.

Zina ve eşcinsellik, AKP İktidarı döneminde serbest olmuştur. Bir siyasi parti düşünün ki hem İslam dinini kendine malzeme ediniyor hem de zinayı ve eşcinselliği meşrulaştırıyor! LGBT Derneklerinin açılmasına onay veriyor ve Türkiye genelinde örgütlenmesine izin veriyor. Yetmiyor her yıl Onur Yürüyüşü adı altında yürüyüşler yapmasına üstelik bu yürüyüşler Ramazan Ayına denk geldiği dönemden itibaren izin veriyor.

Eşcinsellerin kalabileceği otel açılmasına izin çıkarıyor. Müslüman Eşcinseller Derneği (MEŞCİD) kurulmasına izin veriyor! Toplum ve özellikle yeni nesil arasında zina ve eşcinsellik, AKP İktidarının bunlara yol vermesinden dolayı yaygınlaşıyor!

Ülkemizde acil olarak tedavi bekleyen yüzlerce SMA hastası çocuk var. Bunlar, maliyetinin yüksek olmasından ve tedavilerinin ancak yurtdışında mümkün olmasından dolayı tedavi olamıyorlar. Aileleri ise evlatlarını tedavi ettirebilmek için yardım topluyorlar.

Devlet ise, masrafı çok olduğu için bu hastalığı SGK kapsamına almıyor ve SMA hastası çocuklara yüz çeviriyor. Aynı devlet yani AKP İktidarı, cinsiyet değiştirmek isteyen eşcinsellerin bu taleplerini SGK kapsamına aldı ve cinsiyet değiştirmek isteyen eşcinseller SGK kapsamında devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde ameliyat olarak cinsiyetlerini değiştirebiliyorlar!

ABD Ordusu, Irak’ı işgal ettiğinde Erdoğan Wall Street Jurnal gazetesine gönderdiği makalede şunları yazmıştır: “Kahraman çocuklarınızın ana vatana en az kayıpla dönmesini umuyor ve dua ediyoruz!” Müslüman bir devlet olan Irak’ı işgal eden Haçlı Ordusu dediğimiz ABD Ordusuna bu şekilde dua eden bir kimse için ne denir? Ayrıca İncirlik Hava Üssü, ABD’nin Irak’ı işgalinde merkez üs olarak kullanılmıştır. Yani işgal, Türkiye topraklarından yönetilmiştir.

Erdoğan 2015 yılında Çin’e gerçekleştirdiği iki günlük resmi ziyarette yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan İslam Hareketini senelerdir terör örgütü olarak tanıdıklarını beyan etmiştir. Doğu Türkistan İslam Hareketi, 1997 yılında Uygur Türklerinin, Uygur Özerk Bölgesinin bağımsızlığını kazanması için kurulmuştur. Binali Yıldırım’da yapmış olduğu bir açıklamada Çin’in, Uygur Türklerine zulüm yapmadığını ve teröristlerle mücadele ettiğini, bu konuda Çin’in yanında olduklarını beyan etmiştir.

AKP Allah’ı Gadab mı Ettirdi?

AKP’nin günah galerisi yazmakla bitmez. Ben yazının uzun olmaması için önemli gördüğüm ilk anda aklıma gelen bazı günahlarını yazdım. Evvelki çok sayıda makalemde AKP’nin günah galerisine zaten değindim. Hepsine göz atabilirsiniz. Bunların hiçbirisini hiçbir Müslüman tasvip edemez.

AKP bu icraatleri ve söylemleriyle isabet etmiştir diyemez. AKP’yi bu noktalarda savunamaz. Eğer AKP’yi halen bu noktalarda savunuyorsa o kimse ya cahildir, İslam’dan haberi yoktur. Ya da iki ruhludur!

Ailelerin yıkılmasına sebep olan kanunları çıkarmak ve titizlikle uygulamak Allah’ı gadab ettirmez mi? Zina ve eşcinselliğe her türlü meşruluğu ve imkanı verip toplumun ahlakının çökmesine sebep olmak Allah’ı gadab ettirmez mi? SMA hastası çocuklara devlet olarak yüz çevirip onları kendi kaderlerine terk edip, cinsiyet değiştirmek isteyen eşcinsellerin SGK kapsamında ameliyatla ücretsiz bir şekilde cinsiyet değiştirmelerini sağlamak Allah’ı gadab ettirmez mi?

Irak’ı işgal eden Haçlı ABD Ordusuna dua etmek ve onların işgalinde ön ayak olmak Allah’ı gadab ettirmez mi? Tarihte benzeri olmayacak şekilde asimilasyon zulmüne maruz kalan Uygur Türklerine, bu zulme karşı direnen ve bağımsızlıkları için mücadele edenlere terörist demek Allah’ı gadab ettirmez mi?

AKP İktidarı halk razı olsun diye her zaman Allah’ın gadabını tercih etmiştir. Çünkü demokraside önemli olan Allah’ın rızası değil, halkın rızasıdır. Halk kızsa bile Allah’ın rızasını gözetmiyorlar. Çünkü oy kaybedeceklerini düşünüyorlar. Ama sürekli olarak Allah ile din ile insanları aldatmaktan da geri durmuyorlar.

Bu sebepten dolayıda Allah’ı gadab ettiren işlerle halkın rızasını umdukları halde halkın rızasını da bir türlü kazanamıyorlar. Özellikle son yıllarda halk nezdinde ciddi bir Erdoğan ve AKP hasımlığı gözlemlenmektedir. Bu böyle devam ederse Erdoğan ve AKP ya seçimle gider, ya da seçimleri kazansa bile bu iş bir sonraki seçime kalmayabilir. Doğrusunu elbette Allah bilir!

Halkta her geçen gün artan hasımlığa rağmen bir iktidar varlığını devam ettiremez. Bir şekilde gitmesi gerekir. O şekil nasıl olur bilemem. Erdoğan bir zamanlar ABD’nin stratejik ortağı olduklarını ve Büyük Ortadoğu Projesinde eşbaşkan olduklarını belirtmişti.

Büyük Ortadoğu Projesinin son ayağı ise Türkiye’dir. Eşbaşkanı oldukları Büyük Ortadoğu Projesi ihaneti kendi sonları olacak gibi gözüküyor. Ama bu şekilde bir son Türkiye’ye de büyük zararlar verebilir. En büyük endişem ise Doğu bölgesinin Türkiye’den kopmasıdır!

Allah’ı gadab ettirenler elbetteki bunun bedelini bu dünyada olmasa da ahirette en ağır şekilde ödeyeceklerdir. Tüm bunların bilincinde olup yine de üç maymunu oynayarak AKP’ye oy vermeyi dini bir vecibe olarak görenlerde, AKP’ye oy vermeyenleri hain ve münafık ilan edenlerde, AKP’yi desteklemeyenlere her türlü iftirayı mübah görenlerde elbette bu gadaba uğrayacaklar!

Yazan - Yavuz Şahin

Yavuz Şahin
Bir şeyi bilmek ve istemek başka, onu hayata geçirmek başka şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir