FETÖ’nün Siyasi Ayağı Meselesi Ne Oldu?

FETÖ’nün Siyasi Ayağı Meselesi Ne Oldu?

Ezberlerini bozan herkese utanmadan FETÖ ’cülük yaftalayan Troller ve Troliçeler, kendi partilerinin MHP ’yi de ikna ederek FETÖ ’nün siyasi ayağının araştırılması önergelerini defalarca reddettiğinden neden hiç bahsetmiyorlar? FETÖ’nün Siyasi Ayağı Meselesi Ne Oldu? Ucunun  şakşakladıklarına ve kendilerine dokunacağından mı korkuyorlar?

Hani hep diyorlar ya: “Bir olay en çok kimin işine yaradıysa faili odur!” Diye! Sahi, “15 Temmuz” en çok kimin işine yaradı? Sizin zaviyenizden soruyorum hemen alınmayın!

Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Binali Yıldırım’ın: “En hoşuma gitmeyen proje 15 Temmuz!” demesini nasıl değerlendirmeliyiz?

AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in “15 Temmuz’u 15-20 gün evvelinden biliyorduk!” açıklamasını nasıl değerlendirmeliyiz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın çelişkili açıklamalarını nasıl değerlendirmeliyiz?

Bilgilerine müracaat edilen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ve dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın; meclis araştırma komisyonuna davet edilmelerine rağmen bilgi vermemesini, ısrar üzerine bilahare yazılı yanıt vermelerin nasıl değerlendirmeliyiz?

Malum hukukta beden dili çok mühimdir. Çapraz sorguların yapılma sebebi mahir kimselerce hakikati ortaya daha net koymak adına yapılır, sentezlenerek bir kanaata varılır. Acaba yazılı açıklama, sözlü mülakat davetinin yerini tutmuş mudur? Ya da mülakat varken neden yazılı bilgi verilmiştir?

12 Temmuz 2017’de dönemin Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a Meclis Araştırma Komisyonu tarafından verilen FETÖ’nün siyasi bağlantılarına dair raporun kaybolup, mecliste okunup tartışmaya açılmamasını ne şekilde değerlendireceğiz?

Bunlar ne anlama geliyor sizce? Özellikle son iki senede muktedirlerden öyle yalanlar dinledik ki… gelde işkillenme! Siz FETÖ ile hiçbir dönemde zerre alakası olmayan insanlara sırf kirli düzeninize, kirli dediği için utanmadan FETÖ’cü derken; biz sizin bu tutarsızlıklarınıza Fransız mı kalacağız? Bunu mu istiyorsunuz?

Siz ister üç maymunu oynayın ister on üç maymunu oynayın! Biz oyun oynamıyoruz!

15 Temmuz; imkanları henüz tükenmemiş memleketimizi krize, diyaloğu ve sağduyuyu despotizme, siyasi holiganların yaftalamaları ile kardeşi kardeşe düşürmüş, birilerine de bitmek tükenmek üzereyken can simidi olmuştur.

Yazan - Niyazi Acar

Niyazi Acar
Şer zannettiğim şeylerde hayır yaratmana hayranım Allahım!

2 Yorum

 1. Avatar

  fetönün niyazi ayağı iyiparti ve mhpdir. akparti ise onlarla küçük ortaklık kurmuştur. siyaset böyle kirlidir.

  • Yavuz Şahin

   https://www.derintahkik.com/iyi-parti-feto-projesi-mi-yoksa-yerli-ve-milli-mi/

   Makalemi lütfen okuyunuz!

   Beyefendi mademki FETÖ’nün ayağı İYİ Parti ve MHP, AKP şu anda MHP ile cumhur ittifaki halinde. Erdoğan ise Ağustos 2020’de İYİ Parti’ye yerli ve milli demişti ve Cumhur İttifakına davet etmişti! Ancak kendilerinden olmayan herkese FETÖ’cü iftirası atmayı adet edenenler, FETÖ mağduru edebiyatı yapanlar; FETÖ Projesi diye iftira attıkları İYİ Parti ve CHP’nin; TBMM tarafından FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın teklifini defalarca reddettiler. Adama sormazlar mı, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Diye!

   Artık şu şizofrenik rahatsızlıktan kurtulun lütfen! AKP ve Erdoğan eğer FETÖ arıyorsa, evvela kendi partilerine, evvela aynaya baksınlar! FETÖ’yü ülkeye musallat ettiler. Şimdide kendilerine muhalefet eden herkese FETÖ’cü iftirası atıyorlar! Milletide bu iftiralarla kutuplaştırıyorlar ve birbirine düşman ediyorlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir